Zawody i Relacje
Inne
Kontakt

16.05.2009 Radzyny Małe Puchar Prezesa

W dniu 16.05.2009 odbyły się na zbiorniku Radzyny Małe. Była to impreza z cyklu "PUCHAR PREZESA KOŁA ORFA". Wędkowano metodą spławikową na jedną wędkę. Walczono w dwóch grupach wiekowych: seniorzy i nestorzy. Dopisały humory i ryby ale pogoda nas nie rozpieszczała. Praktycznie od początkowego sygnału do zakończenia zawodów padał deszcz. Mimo wszystko warunki były bojowe i nikt nie zrezygnował. Walczono fair do samego końca. Dominowała metoda na bata, gdzie posługiwano się wędkami o długości 4-7m. Głównie łowiono drobną płotkę. To ona dawała wynik. Niektórzy od początku nastawili się na leszcze, których na tym zbiorniku nie brakuje, ale tym razem nie chciały współpracować i złowiono zaledwie kilka sztuk. Przy bardzo drobnej rybie duże znaczenie miały ostre haczyki i odpowiednio założona przynęta. Nie można było sobie pozwolić na spadanie ryb podczas holu przez co traciło się cenne punkty i sekundy na założenie nowej przynęty. Wszystko musiało być pod ręką. Jest to łowisko, gdzie można znakomicie wyrobić sobie szybkościową technikę łowienia krótkim batem. Zawody w kategorii seniorów wygrał Dawid Kuta przed Bogusławem Majewskim i Pawłem Cieszko. W kategorii nestorów wygrał Stefan Sobolewski. Za nim uplasowali się Henryk Kasprzyk i Józef Gdula. Po zawodach każdy otrzymał ciepły posiłek a zwycięzcy puchary, medale i dyplomy.